Warszawiacy nie będą już musieli nosić przy sobie portfela, a na pewno zbędne będzie noszenie w nim kilku różnych kart! PKO BP w porozumieniu z władzami stolicy stworzył Warszawską Kartę Płatniczą – kartę uniwersalną!
CZYM JEST WARSZAWSKA KARTA PŁATNICZA?
Warszawska Karta Płatnicza bardzo ułatwi życie mieszkańcom stolicy. Nic dziwnego, że bank zastanawia się nad wprowadzeniem podobnej karty również w innych miastach. Są w tej sprawie prowadzone wstępne rozmowy.
Warszawska Karta Płatnicza ma jednocześnie spełniać funkcję karty płatniczej oraz karty miejskiej. Co to oznacza? Że Warszawiacy będą mogli zarówno zapłacić przy jej pomocy za zakupy w sklepie, jak też jeździć dzięki niej komunikacją miejską. Na karcie umieszczony zostanie bowiem ich bilet miesięczny.
ZALETY I UŁATWIENIA
Jak zaznacza PKO BP, przy pomocy karty można wpłacać i wypłacać pieniądze ze wszystkich bankomatów obsługujących karty Visa, płacić za zakupy w sklepach obsługujących te karty, doładować bilet komunikacji miejskiej (funkcja ta działa również przez internet!) oraz płacić za parkowanie w strefach płatnego parkowania – bez użycia monet, a jedynie wykorzystując funkcję płatniczą niniejszej karty.
Ponieważ kartą mogą posługiwać się również nieletni (a raczej mogą oni stać się posiadaczami swojej własnej Warszawskiej Karty Płatniczej), istnieje możliwość wprowadzenia pewnego ograniczenia jeśli chodzi o dzienne transakcje bezgotówkowe, gotówkowe i te wykonywane przez internet. Po prostu ustala się pewien limit, którego – bez stosownej, uprzedniej zmiany – nie można przekroczyć.
KTO MOŻE ZOSTAĆ POSIADACZEM WARSZAWSKIEJ KARTY MIEJSKIEJ?
Z Warszawskiej Karty Miejskiej mogą korzystać klienci banku PKO BP – bez względu na to, czy już posiadają oni własne konto, czy też dopiero je założą. Karta może być wydana do każdego konta osobistego – również takiej osobie, która nie posiada własnego rachunku, ale została wskazane przez jego posiadacza.
Z karty może korzystać także młodzież, która nie ukończyła 18 roku życia. Wystarczy bowiem ukończyć 13 lat.